LaTeX Overleaf – problém s odskakováním obrázků za text (nebo naopak)

Latex Fóra Diskuze LaTeX Overleaf – problém s odskakováním obrázků za text (nebo naopak)

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Autor
    Příspěvky
  • #2941 Odpovědět
    Ondřej Sýkora
    Host

    Dobrý den,
    před pár dny jsem se začal učit psát v latexu na webových stránkách Overleaf a prvním dokumentem, na kterém se trénuji, je protokol do měření.
    Můj problém je ten, že mi v jedné kapitole normálně zobrazí obrázek a dál zbytek celého dokumentu a za ním všechny zbývající obrázky. To co chci je, aby mi to zobrazilo 2 obrázky, pak nějaký text, pak zase obrázek, text, atd. v závislosti na tom, v jaké posloupnosti je to napsáno v latexovém kódu. Zkoušel jsem dávat k obrázkům [h], nebo [H] za použití knihovny \usepackage{float}, doufajíc, že to můj problém vyřeší. Ale marně a jak se snažím co se snažím, ať už hledám jak už hledám, nedaří se mi najít řešení tohoto problému. Vím, že je to jednoduše odstranitelná banalita, ale nevím jak jí odstranit.
    Kdyby bylo potřeba, pošlu kód nebo obrázky z něho, kde v něm chci obrázek a kde se mi skutečně zobrazí ve výsledku.
    Děkuji předem za pomoc.

    #2942 Odpovědět
    Ondřej Sýkora
    Host

    Aha, tak už možná mám řešení, je to skutečně to [H], akorát jsem ho nechtěně rval na jiný obrázek.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: LaTeX Overleaf – problém s odskakováním obrázků za text (nebo naopak)
Osobní informace: