Zkratky a symboly

Latex Fóra Diskuze Zkratky a symboly

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #351 Odpovědět
    Jan Dorazil
    Host

    Dobrý den,

    během práce na diplomce jsem narazil na pár věcí které mi v šabloně chyběly nebo činily problém.
    1) Všiml jsem si, že při použití příkazu \zk{} v textu, který je vypsán jiným než standartním fontem (např. v abstraktu či v nadpise) je font textu za zkratkou změněn.
    2) Rozhodně myslím že by se hodila možnost rozdělit seznam symbolů a zkratek na dva samostatné seznamy.

    Děkuji za dosavadní skvělou práci na šabloně.

    #352 Odpovědět
    Pavel Rajmic
    Host

    Děkujeme.
    Na 1) se podíváme.
    S 2) je to těžké, příšně vzato rozdělením porušíte směrnici rektora, a tudíž tuto možnost zatím nabízet nebudeme 🙁

    #353 Odpovědět
    Petr Sysel
    Host

    ad 1)

    Zdá se, že máte pravdu. V abstraktu se opravdu sází patkově i když okolní text je bezpatkový, i když se před příkazem \zk vynutí změna fontu. Na vině je použitý balíček acronym, který při sazbě používá změnu fontu příkazy \acsfont, \acffont a \acfsfont s pevně nastavenými fonty. Jako rychlou opravu doporučujeme vložit před \begin{document} v hlavním souboru sablona-prace.tex příkazy

    \renewcommand*{\acsfont}[1]{#1}
    \renewcommand*{\acffont}[1]{#1}
    \renewcommand*{\acfsfont}[1]{#1}

    Potom uvedené příkazy neprovedou žádnou činnost a zkratka (i rozvinutý text) budou ovlivněny vnějšími příkazy pro změnu fontu a tedy budou vysázeny fontem okolního textu.

    #2547 Odpovědět
    Josef Kalivoda
    Host

    Bod 2) by se dal částečně obejít tím, že by v seznamu zkratek a symbolů byly vytvořeny sub-sekce zkratky, symboly, mat. operatory atd… Pořád by to byl jeden seznam na konci dokumentu, ale byl by rozhodně přehlednější, než jeden seznam všeho dohromady. Ale přiznám se, že jsem tu směrnici nečetl, a tak nevím jak je v ní přesně definován seznam zkratek a symbolů. V dizertaci, kterou jsem sázel pomocí staršího balíčku 2.58 jsem si seznam symbolů a zkratek přeprogramoval aby obsahoval i jednotky příslušných veličin. Také jsem doprogramoval generování nových desek a nové titulky včetně správných fontů tak, aby je šablona správně vysázela.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: Zkratky a symboly
Osobní informace: