Potíže s userpackage[czech] a userpackage{listings}

Latex Fóra Diskuze Potíže s userpackage[czech] a userpackage{listings}

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel a poslední změna proběhla před 9 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #2870 Odpovědět
    Bohuslav Moravec
    Host

    přeložil jsem technickou dokumentaci do češtiny.
    Při pokusu použít [czech] nefunguje {listings}. Nebudou použité vybrané řádky ale bude zobrazený celý dokument. Příklad:
    begin{lstinputlisting}[style=MyStyle,caption={MCU volba pro AVRdude}\label{m-2},captionpos=b,linerange={58-58},firstnumber=58]{../SW/Makefile}
    \end{lstinputlisting}
    Může mě někdo poradit?

    #2871 Odpovědět
    Pavel Rajmic
    Host

    Tipuji, že to je tím, že český babel má spojovník – jako tzv. aktivní znak. Prvním pravidlem, které omezí chyby, je nepoužívat spojovník v labelech. Pokud se to nespraví samo, tak pak je potřeba pořešit spojovník v příkazu linerange.

    Viz třeba slide 3 zde:
    https://latex.fekt.vut.cz/wp-content/uploads/2018/10/20181004-instalace.pdf

    #2873 Odpovědět
    Bohuslav Moravec
    Host

    @Pavel,
    moc děkuji za rychlou odpověď‘. Myslím, že jsem špatně začal. Já jsem 74 let „mladý“, a žiji již přes 50 let v Německu. Jeden vývojář AVR programů mě naučil ovládat jeho produkt a já mu (z vděčnosti) „lehkomyslně“ slíbil, že přeložím jeho návod do češtiny. Ten byl napsán s OS Linux Mint v LaTexu. Já jsem do té doby neznal ani Linux ani LaTex. Největší problém ale byl, že jsem si neuvědomil, že byl před 50ti lety teprve objeven Tranzistor a mé veškeré technické znalosti a výrazy neznám v češtině. Na ten překlad jsem potřeboval asi rok.
    – Moc děkuji za ten návod…ale abych se přiznal, moc mu nerozumím. ;-((
    – Existuje nějaká možnost, můj dokument někam poslat, aby se na to někdo podíval?
    – To by možná můj problém nejjednodušeji vyřešilo.
    Předem MOC DĚKUJI za ochotu a doufám na odpověď.

    #2874 Odpovědět
    Bohuslav Moravec
    Host

    Právě jsem četl ve vašem fóru o instalaci LaTexu v Linuxu.
    Pro jistotu moje údaje:
    Linux Mint 19 Cinnamon (verze 3.8.9),
    Texlive-full, jako editor Texmaker. Při jednom z mých (vyřešených) problémů jsem zjistil,
    že po instalaci nebyly všechny „balíčky“ aktuální. Po aktualizaci (tenkrát to byl titlesec.sty) ten problém zmizel. Já ale neumím můj kompletní Texlive aktualizovat. ;-(

    #2875 Odpovědět
    Pavel Rajmic
    Host

    Zdravím. Toto diskuzní fórum je především určeno pro řešení problémů s naší šablonou. Proto prosím zde již nepřispívejte, pošlete Vaše soubory na náš email latex@feec.vutbr.cz, zkusíme se na to podívat. Díky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
Odpověď na: Potíže s userpackage[czech] a userpackage{listings}
Osobní informace: